Manicure japoński ‒ co to jest? Jakie daje efekty?

Strona GłównaPAYBACK EkstraZdrowie i uroda ● Manicure japoński

Japoński manicure to skuteczny sposób na regenerację płytki paznokcia i odbudowę uszkodzeń. Polecany jest osobom o kruchych, łamliwych i mocno zniszczonych paznokciach. Dowiedz się, czym jest manicure japoński i jak przeprowadzić ten zabieg krok po kroku.

Manicure japoński to zabieg znany na Dalekim Wschodzie od ponad 400 lat. Kiedyś popularny był tylko wśród arystokratek, dzisiaj stosowany jest przez wszystkie Japonki pragnące mieć zadbane i mocne paznokcie. Chociaż w Europie pojawił się stosunkowo niedawno, szybko zyskał popularność i przychylność zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Japoński zabieg jest prosty i bardzo skuteczny. Z powodzeniem może być wykonywany w domu. Tajemnica jego działania tkwi w doborze odpowiednich składników i akcesoriów. Zestaw lub jego poszczególne elementy znajdziesz m.in. w serwisie Allegro, który jest partnerem PAYBACK.

Manicure japoński krok po kroku

Do wykonania manicure japońskiego potrzebujesz kilku produktów, od których zależy spektakularny efekt zdrowych i odżywionych paznokci. Należą do nich: specjalna pasta regenerująca, puder, polerki do nakładania produktów, polerka wykańczająca zabieg i pilnik do paznokci, którym zmatowisz płytkę oraz nadasz jej pożądany kształt.


Jak wykonać manicure japoński?

  • Dokładnie umyj dłonie mydłem lub środkiem dezynfekującym i osusz je.
  • Zmiękcz skórki dowolnym olejkiem i odsuń za pomocą patyczka. Jeśli zajdzie taka potrzeba, delikatnie usuń ich nadmiar. Następnie przy pomocy pilnika nadaj paznokciom odpowiedni kształt. Zabieg przygotowania paznokci powinien być przeprowadzony delikatnie, by w okolicach płytki nie powstały rany i skaleczenia.
  • Używając bloczka polerskiego delikatnie zmatowij płytkę paznokcia, by umożliwić substancjom aktywnym wnikanie w nią i usunięcie nadmiaru tłuszczu. Pamiętaj, by przesuwać pilnik tylko i wyłącznie w jednym kierunku. Piłowanie lub polerowanie paznokci w różne strony powoduje poszarpanie płytki i powstawanie mikrouszkodzeń.
  • Na tak przygotowany paznokieć nałóż pastę i rozcieraj ją po płytce (w jednym kierunku) za pomocą czystej polerki. Zabieg powtarzaj do momentu wchłonięcia się w paznokieć całej substancji. Zawarte w niej składniki stopniowo będą tworzyły na płytce wyraźny połysk świadczący o prawidłowym przeprowadzeniu zabiegu.
  • Jako wykończenie manicure nałóż na płytkę paznokcia specjalny puder utrwalający, wcierając go w paznokcie za pomocą czystej polerki. Jego nadmiar usuń pędzelkiem. Zadaniem pudru jest spotęgowanie regenerujących właściwości pasty, zabezpieczenie substancji odżywczych przed szybkim wypłukiwaniem i wzmocnienie kruchej płytki.
  • Po zakończonym zabiegu wmasuj w dłonie odżywczy olejek, wcierając go również w paznokcie.


W niedługim czasie po zakończeniu manicure możesz powrócić do swoich obowiązków bez obawy o ściągnięcie nałożonej bazy ochronnej. Pasta nie ściera się pod wpływem wody i detergentów. Gotowe zestawy do przeprowadzenia zabiegu zostały opracowane przez japońską firmę P. Shine. Stąd manicure wykonywany tą metodą nazywany jest również zamiennie „manicure p.shine”. Prosty skład pasty i pudru pozwala przygotować je samodzielnie w domu. Zestaw do manicure lub potrzebne półprodukty znajdziesz w salonach manicure lub serwisie Allegro, który jest partnerem PAYBACK – za zakupy możesz otrzymać punkty w programie lojalnościowym, które wymienisz na nagrody.

Zdrowy efekt japońskich paznokci

Japoński zabieg na paznokcie to skuteczny i bezpieczny sposób na odżywienie ich płytki, nadanie jej blasku i gładkości. Efekt charakterystycznego połysku utrzymuje się nawet do 10 dni. Największą zaletą japońskiego makijażu paznokci jest ich zauważalne odżywienie i regeneracja. Regularnie powtarzany skutecznie odbudowuje wszelkie ubytki paznokci od wewnątrz i poprawia ich wygląd. Wzmacnia i uszczelnia płytkę, wzbogacając ją o niezbędne witaminy. Nie tylko zapobiega łamliwości, ale wspiera prawidłowy rozwój i wzrost paznokcia. W pierwotnej wersji w Japonii wykonywany był przez arystokratki, które wcierały w paznokcie odżywcze i bogate w witaminy olejki i kremy. Ta prosta metoda przynosiła spektakularne efekty, dlatego na stałe zagościła w kulturze japońskiej, stając się z czasem popularna również w innych rejonach świata. Za skuteczność zabiegu odpowiada specjalnie dobrana kompozycja składników naturalnych. W składzie gotowej pasty i pudru do wykonania zabiegu znajdują się:

  • krzemionka z Morza Japońskiego – wykazująca silne właściwości odżywcze,
  • keratyna – substancja wypełniająca ubytki i regenerująca, która jest jednocześnie podstawowym budulcem płytki paznokcia,
  • pyłek pszczeli – wzmacniający osłabione paznokcie i zapobiegający ich kruszeniu dzięki zawartej w niej cystynie,
  • witaminy A, B, E – działające nawilżająco, odmładzająco, odżywiająco i wzmacniająco.


Znajdują się tam ponadto ekstrakty z wodorostów, czerwonej herbaty i bambusa, olej jojoba, wosk pszczeli, żeń-szeń, mleko ryżowe, olejek ylang-ylang i proszek perłowy.

Komu polecany jest japoński manicure?

Manicure japoński daje efekt pomalowanych bezbarwnie paznokci, dlatego sprawdzi się w przypadku osób, które ze względu na wykonywaną pracę nie mogą stosować żadnych lakierów. Japońską stylizację charakteryzuje delikatny i naturalny blask zdrowych paznokci, dlatego na zabieg z powodzeniem mogą zdecydować się również mężczyźni. Pielęgnacja szczególnie polecana jest osobom borykającym się z kruchą i rozdwajającą się płytką paznokcia. Powinny stosować ją również kobiety, które często malują lub przedłużają paznokcie. Docenią ją także osoby na co dzień noszące lakiery hybrydowe lub paznokcie żelowe. Japońska pielęgnacja wykonana w ramach przerwy od intensywnej stylizacji zregeneruje i odżywi zmęczone i uszkodzone paznokcie. Pamiętaj, by nie wykonywać manicure japońskiego tuż po usunięciu hybrydy lub żelu. Zabieg nie może być również traktowany jako zabezpieczająca warstwa podkładu pod lakiery zwykłe lub hybrydowe. Dla wzmocnienia efektu regeneracji manicure japoński powinien pozostać na paznokciach przez około 3 tygodnie. Osoby posiadające bardzo zniszczone i łamliwe paznokcie powinny przeprowadzać serię 5 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie.


Zainteresuje Cię: Paznokcie na sylwestra – jakie wzory wybrać?

Przeciwwskazania i zasady ostrożności przy zabiegu

Oprócz wielu zalet japońska pielęgnacja paznokci ma również kilka ważnych przeciwwskazań. Konieczność starcia wierzchniej warstwy paznokcia powoduje, że zabieg nie może być stosowany zbyt często. Ma on na celu przyspieszenie naturalnej regeneracji osłabionej płytki, co nie będzie możliwe przez regularne uszkadzanie jej pilnikiem. Z tego powodu manicure może być wykonywany sporadycznie – przerwa powinna wynosić co najmniej dwa miesiące. Stylizacja japońska powinna być wykonywana tylko i wyłącznie narzędziami specjalnie do tego przeznaczonymi. Używanie standardowych pilników i polerek grozi uszkodzeniem paznokcia i niepowodzeniem zabiegu. Decydując się na samodzielne skompletowanie zestawu, upewnij się, czy polerki wykonane są z materiałów naturalnych (ceramiki). Unikaj modeli plastikowych, które kuszą co prawda niższą ceną, ale praca nimi jest trudna i może przynieść więcej szkody niż pożytku. Patyczki do odsuwania skórek powinny być wykonane z drzewa pomarańczowego, a polerki ze skóry cielęcej. Duże znaczenie mają również umiejętności i odpowiednie przeszkolenie osoby przeprowadzającej zabieg.


Przeczytaj również: Paznokcie świąteczne – jak je ozdobić?

Zadbaj o zdrowie z PAYBACK. Zarejestruj się i zacznij zbierać punky podczas zakupów w drogeriach i sklepach internetowych.