Psie przysmaki, mogą służyć jako nagroda lub urozmaicenie diety pupila o niezbędne mikro- i makroelementy. Smakołyki do tresury to również doskonała forma nagrody dla psa podczas treningu i nauki nowych sztuczek. Sprawdź, jak wybrać zdrowe przysmaki dla swojego ulubieńca.
Przysmaki dla psa odgrywają ważną rolę w jego tresurze, zdobywaniu zaufania i uzupełnianiu diety. Wybierając smakołyki zwróć uwagę na ich skład. Zawarte w nich substancje powinny pozytywnie wpływać na zdrowie i dbać m.in. o prawidłowe funkcjonowanie wątroby, nerek, mózgu i kondycję zębów. Sięgaj po różne rodzaje przekąsek, by czworonóg mógł poznać wiele smaków i wybrać swoje ulubione. Pamiętaj jednak o tym, że żaden ze smakołyków nie może zastąpić zwierzęciu właściwych posiłków. Przekąski mogą być jedynie pełnowartościowym uzupełnieniem codziennej diety i nie powinny przekraczać 10% dziennego żywienia psa. Bogaty wybór różnego rodzaju smakołyków dla psów dorosłych i szczeniąt oferują sklepy dla zwierząt online. Zrób zakupy w jednym z nich na PAYBACK i odbierz punkty, które możesz wymienić na ciekawe nagrody.
Pyszna przekąska w ulubionym smaku psa to doskonała nagroda za posłuszeństwo, wykonane zadanie czy naukę. Nagradzanie pupila smakołykami jest skuteczną formą motywacji, po którą warto sięgać już w okresie szczenięcym. Przekąski treningowe to również efektywny zastrzyk energii podczas aktywności fizycznej. Skład smakołyków do tresury to skoncentrowana dawka mikro- i makroelementów, białka i węglowodanów. Są niezbędne w przypadku psów sportowych lub uprawiających z właścicielami biegi długodystansowe. Przy wyborze zwróć uwagę na ich kaloryczność. Podawane porcje nie powinny przekraczać dziennego zapotrzebowania energetycznego psa. Wprowadzając przysmaki treningowe sięgaj po kilka smaków, by zapoznać z nimi pupila. Jedynie metodą prób i błędów dowiesz się, które z nich przypadną do gustu twojemu czworonogowi. W składzie powinny mieć jak najwięcej naturalnego mięsa, którego zapach i smak jest najlepszym wabikiem i nagrodą dla każdego psa. Jako główna nagroda po skończonej lekcji doskonale sprawdzą się przysmaki do żucia w formie kości, pasków lub pałeczek – są twarde na zewnątrz i miękkie w środku. Dostępne są zarówno w wersji mięsnej, jak i z dodatkami np. z ryżem. Gryzaki sprawdzają się również jako skuteczny przysmak relaksujący, dlatego tym bardziej powinni sięgać po nie właściciele psów nerwowych lub o bardzo żywiołowym usposobieniu. Wybierając gryzaki unikaj tych, które zostały wykonane z tworzyw sztucznych. Przypadkowe odgryzienie i połknięcie ich części przez pupila może zagrażać jego zdrowiu. Szeroki wybór gryzaków i smakołyków do tresury kupisz w sklepach dla zwierząt online dostępnych na PAYBACK. Podczas zakupów zyskujesz punkty PAYBACK.
Zdrowe przekąski dla psa
Prozdrowotne przekąski dla pupila powinny być dobrane do jego indywidualnych potrzeb. Ze względu na właściwości możesz wybierać spośród następujących rodzajów smakołyków:
przysmaki dentystyczne dla psa – ich zadaniem jest ścieranie osadu, masaż dziąseł i zapobieganie odkładaniu się kamienia nazębnego,
przysmaki na lepsze trawienie – dzięki dużej zawartości błonnika wspomagają pracę żołądka, poprawiają perystaltykę jelit i pomagają w odbudowie i utrzymaniu właściwej flory bakteryjnej w jelitach, dlatego szczególnie polecane są dla zwierzaków z obniżoną odpornością lub po przebytej antybiotykoterapii,
przysmaki na zdrową skórę i lśniącą, mocną sierść – wspomagające jej wzrost,
przysmaki dietetyczne dla zwierząt z nadwagą – pomagają oszukać pragnienie i głód,
przekąski uspokajające dla zestresowanych psów,
smakołyki na mocne stawy i kości bogate w kolagen oraz wapń – wspomagają regenerację stawów.
Przysmaki dla szczeniaka
Wybierając przysmaki dla szczeniaka pamiętaj o delikatnej budowie jego przewodu pokarmowego. Z tego powodu smakołyk powinien być wyraźnie przeznaczony dla młodych psów, co producent na pewno zaznaczy na opakowaniu. Decyzję o wprowadzeniu do diety przysmaków warto skonsultować również z weterynarzem. Młodym psom nie powinieneś podawać zbyt wielu smaków jednocześnie, gdyż może to doprowadzić do rozstroju żołądka. Smakołyki nie mogą też być zbyt twarde. Najlepiej sprawdzą się te o średnio twardej i wilgotnej konsystencji, z którymi poradzą sobie delikatne zęby szczeniaka. Pieskom do 5. miesiąca życia odradza się podawanie gryzaków. Sprawdzą się one natomiast, kiedy zaczyna się okres wymiany zębów mlecznych na stałe (zależy to m.in. od wielkości psa). Wówczas gryzaki i twardsze przysmaki będą potrzebne zwierzęciu do masażu dziąseł.
Hipoalergiczne przysmaki dla psa
Dla psów z wrażliwym przewodem pokarmowym lub tych, które borykają się z różnego rodzajami alergiami, producenci oferują smakołyki hipoalergiczne. W ich składzie znajdziesz m.in hydrolizaty białka, które minimalizują ryzyko wystąpienia nietolerancji pokarmowych i reakcji alergicznych. W wersji mięsnej lub rybnej zawierają one 100% suszonego mięsa, bez żadnych dodatków w formie przypraw. Przysmaki dla psa alergika nie zawierają konserwantów ani ulepszaczy smaku i zapachu. Z powodzeniem mogą być stosowane również jako przekąska dla zdrowych psów, których właściciele cenią naturalną i zdrową dietę swoich pociech.